Tasts good. Has 12grm. of protein but still too costly.
It tastes alright and digests good. I am testing it for a replacement for whey protein because of the inflated price and shortage of supply. This lb. of hemp protein cost me a little over $10. They have the extract in 40 lbs. available for about $7.80 per lb. which is less than the $10 lb. for whey on sale